Kadın erkek herkesin problemi olan vücuttaki istenmeyen tüylere kalıcı çözüm bulmak iteriz, bunun için sürekli araştırma çabasına gireriz.

Kıl neden oluşur?

Kıl, derimizde bulunan kıl köklerinden oluşur. Vücutta dağılımı kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber en çok bacak, koltuk altı, genital bölgelerde ortaya çıkar. Kıl kökleri vücudumuzun dudak, ayak tabanı ve avuç içi hariç her yerinde bulunur. Bu kıl köklerinin bazıları çok ince tüy çıkarırken bazıları da aktif olarak kıl üretir. Bu kıl üretme durumunu ırk, cinsiyet, yaş, hormonsal değişiklikler gibi durumlar nedeniyle kişiden kişiye değişir.

Kıl köklerini yönlendiren şey ise hormonlardır, hormonlara göre kıl kökleri sürekli kıl üretir. Kıl kökünü bu hormonlara çalıştıran hormona androjen hormonu adı verilir. Üretilen kılların bazıları kendi dökülmekle beraber bazıları kişi tarafından temizlenmesi gerekiyor. Kıllar bulundukları bölgeye göre uzama sürelerinde değişiklik gösterir. Kıl köklerinin bazıları aktif durumda çalışırken bazıları dinlenme sürecine girerler. Bu sayede vücudun aynı anda kıllanmasının önüne geçilir.

Kıl köklerinin uzaması yönlendiren androjen hormonu erkeklik hormonu olarak adlandırılır. Bu hormon erkeklerde çok kadınlarda ise az görülür. Buna bağlı olarak erkeklerin kıllanma oranları kadınlara göre daha fazladır. Androjen hormonu böbrek üstün bezinde üretilir ve kana buradan salınır. Hormonlarda yaşanan herhangi bir değişiklik Androjen hormonunu artırırsa vücutta tüylenme artar.

 title=

Her ne kadar istenmeyen tüy olarak adlandırılırsa aslında bu tüylerinde bir görevi var. Bu tüyler vücudun su ve ısı dengesini sağlamaktadır. Yani dememiz o ki bu tüylerin belirli yerlerinde bulunan kaslar bulundukları yerde, soğuk bir ortama girdiğinizde kasılarak o bölgede ısıyı artırır. Sıcak havalarda ise o bölgelerin terleyerek serinlemesine yardım ediyor. Yani istenmeyen tüyleri tamamen yok etmek bu tür görevlerin aksamasına sebebiyet verebiliyor. Ancak yine istenmeyen tüyleri yok etmek doğrudan vücuda zararlı değil.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pek fazla yolu vardır. Eğer istenmeyen tüylerin sebebi hormonsal artış değil ise bu çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Eğer hormonlardan kaynaklı ise mutlaka doktora gitmelisiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: istenmeyen tüylere kalıcı çözüm, istenmeyen tüylere çözüm, kıl neden oluşur,  kıl neden olur


Epila Tüy Dökücü Deodorant Türkiye
Epila Tüy Dökücü Deodorant Satın Al

Epila Tüy Dökücü Deodorant Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Epila Tüy Dökücü Deodorant | Epila Tüy Dökücü Deodorant Nedir - RSS - Google Sitemap
Epila Tüy Dökücü Deodorant Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden epilatuydokucudeodorant.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik